LITUANICA BIRDS STOVYKLA

Apie lietuvių stovyklą

Pirmoji lietuvių bendruomenės teminė stovykla „Blukis”, suvienijusi apie keturiasdešimt lietuvių ir kitų tautybių žmonių iš įvairiausių pasaulio kampelių, Nevados dykumoje  įsikūrė 2011-aisias. Tąkart lietuvių pasididžiavimas buvo „Duonio” pavilijonas – milžiniškas kelmas, sukurtas Donato Jankausko, „Blukio” didysis brolis. Nuo ant ratukų po dykumą tempiamo mažojo kelmo paviljonas akivaizdžiai skyrėsi savo dydžiu ir paskirtimi – „Blukio” teminė stovykla subūrė skirtingus Lietuvos menininkus. Į pavilijoną susirinkę festivalio dalyviai galėjo klausytis Tomo Dobravolskio perkusijos garsų, Džiugo Bražiūno elektroninės muzikos. Taip pat stovykloje užsukusiems svečiams buvo siūloma išbandyti molio minkymo ir lipdymo paslapčių „Fluxus” molio dirbtuvėse  bei patiems išsikalti Blukio monetą „Griaustinio kalvėje“. Turbūt labiausiai festivalio dalyvius pamaloninęs reiškinys – tai stovykloje kepti lietuviški bulviniai blynai, pritraukę eiles alkanų smalsuolių. Toks pasisekimas nulėmė ir tai, jog blynai buvo kepami ir kitų metų festivalio metu.

2013-aisias lietuvių teminė stovykla pagerbė Lietuvos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno legendinio skrydžio per Atlantą 80-ąsias metines, suteikdama stovyklai naują oficialų pavadinimą „Lituanica birds” (taip vadinosi ir tuometinis lietuvių projektas dykumoje) bei įsikurdama šalia festivalio oficialaus oro uosto.

2014-aisiais lietuvių stovykla “Lituanica Birds” pratęsė tradicijas ir sugrįžo prie oficialaus Black Rock City oro uosto, esančio festivalio pakraštyje. Stovykloje šeimininkavo apie 40 žmonių, tarp kurių – lietuvaičių draugai ar antrosios pusės iš Vokietijos, Italijos, Kanados, Norvegijos. “Lithuanica Birds” stovyklautojai surengė tradiciniu jau tapusį vakarėlį, į kurį “burneriai” dviračiais mynė net iš “miesto centro”, o paragauti lietuviškų vaišių ir pabendrauti su senais bičiuliais keli festivalio organizatoriai atriedėjo autobusu. Didžiausia stovyklos atrakcija tapo Velodušas, kuomet vienas žmogus mina dviratį taip pumpuodamas vandenį, o kitas tuo metu prausiasi specialiai įrengtoje dušinėje. Nusiprausti į “Lituanica Birds” Velodušą užsukdavo ir kaimynai iš aplinkinių stovyklų, ir pilotai iš oro uosto – lietuvaičiai mielai papumpuodavo svečiams vandenį mindami pedalus. Pilotai, atsidėkodami už “Lithuanica Birds” svetingumą beveik kiekvieną stovyklautoją virš dykumos paskraidino savo mažais privačiais lėktuvėliais. Kai kurie sakė, kad tik pakilę į orą suvokė tikrąjį “Burning Man” mastą ir įvairumą.

2015-aisiais “Lituanica Birds” plečiasi iki pusšimčio žmonių ir keliasi arčiau centro. Lietuvaičiai dykumoje planuoja kepti bulvinius blynus, pinti apyrankes,  sukonstruoti Velodušą, rengti ne tik tradicinį lietuvišką vakarėlį, bet ir fotosesijas.

2 thoughts on “LITUANICA BIRDS STOVYKLA”

  1. Sveiki, mes turime nedidele grupele kuri planuoja galbut jungtis prie 2017 BM. Kaip ir kur galima butu gauti daugiau informacijos apie bilietus ir t.t.

    Labai dekingas uz informacija.

  2. This year (2018) our camp (Robot Repair & Tea Shoppe) happened to be just across from Lituanica Birds. I have to say that they were absolutely best neighbors. Everyone was super friendly and nice. They shared with us Potato Pancakes and Moonshine! And they do know how to party! Great music!

    Aciu jums, kaimynai!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *